İSTANBULLU ÇOCUKLARA MASALLAR // TALES FOR THE BIG KIDS OF ISTANBUL

NAZLI EDA NOYAN

SERGİ // EXHIBITION

17 Mayıs - 17 Haziran 2007 // May 17th - June 17th 2007

Crowne Plaza - Ataköy / Istanbul

MASAL VAKTİ - “İSTANBULLU ÇOCUKLARA MASALLAR” CROWNE PLAZA’DA

Nazlı Eda Noyan’ın yaklaşık 1,5 senelik bir çalışmanın sonucu olarak oluşturduğu “İstanbullu Çocuklara Masallar” sergisi dijital ortama taşınarak müdehale edilmiş desen, illustrasyon, fotoğraf ve tipografik elemanların biraraya getirildiği kolajlardan oluşuyor.

Noyan sergi hakkında “İstanbullu Çocuklara Masallar” yaşadığım kent olan İstanbul’a ve günlük yaşamın rasyonel dayatmaları, sistemi, yoğunluğu ve yorgunluğuna romantik bir tepki olarak doğdu. İstanbul’u görmek istediğim ya da ara ara parçalarını yakalayabildiğim masalsı ve gerçeküstü şekliyle temsil etmek ve 12 ay boyunca hissettiklerimi görselleştirmekti niyetim” diyor.

Nazlı Eda Noyan ve Crowne Plaza aynı zamanda ortak bir sosyal projeye de Mayıs ayında imza atıyorlar. Cowne Plaza ve Bakırköy Belediyesi desteğiyle Noyan tarafından tasarlanan, sosyal farkındalık yaratmak hedefiyle yola çıkan “Farkındalık Haritası - Bakırköy” Mayıs ayından itibaren simitçiler ve eczaneler aracılığıyla Bakırköylülere sunulacak.

“Tales for the Big Kids of İstanbul” was born out of a romantic reaction towards İstanbul, the city I live in and its rational system and tiring everyday life. I’ve tried to visualize what I’ve been feeling for 12 months and to represent İstanbul in a surreal, fantastic way I want to see it or in the way I sometimes manage to catch it.

www.crowneplaza.com/istanbul

GIRLSAWTHESEA